Як обрати мікрохвильову піч: поради експерта

  • 06 вересня 2018 12:27:00

В сучасному ритмі життя далеко не кожен може знайти час для приготування та підігріву страв традиційним шляхом – на плиті чи на вогні. Саме тому люди винайшли мікрохвильову піч, яка значно пришвидшує ці процеси. Крім звичайного розморожування та розігрівання, сучасні моделі здатні також готувати різноманітні кулінарні страви та смажити м'ясо. З цієї причини важливо правильно обрати необхідну саме Вам мікрохвильовку. В цій статті ми спробуємо допомогти з цим, а також надамо характеристику приладів та їх виробників.

Зміст:

Як працює мікрохвильова піч

Мікрохвильова піч – це побутовий електроприлад для швидкого приготування, розігріву чи розморожування продуктів харчування. Пристрій використовує надвисокочастотні хвилі (НВЧ), які проникають в їжу та нагрівають її.

Більшість споживачів вважають, що НВЧ хвилі є шкідливими. Це твердження є хибним, адже таке випромінювання не є радіоактивним, до того ж дверцята захищені екраном з сіткою та щільно прилягають до пристрою.

Розташування приладу

Першим критерієм при виборі стає розміщення мікрохвильовки. За розташуванням розрізняють вбудовані та окремо стоячі пристрої. Їх характеристики однакові, різниця полягає лише в способі установки.

Вбудовані моделі можуть розміщуватись у будь-яку вільну нішу на кухні. Таке рішення зекономить місце та збереже єдиний стиль приміщення. Недоліком такого типу є вища ціна у порівнянні з окремостоячими моделями.

Ніша, куди буде вбудоватись мікрохвильовка, має бути більша за пристрій на 2-3 см (по висоті, ширині, глибині).
Приклад розташування вбудованої мікрохвильовки
Приклад розташування вбудованої мікрохвильовки.

Окремо стоячі є більш популярними через їх мобільність та нижчу ціну. Основна зручність полягає в тому, що в будь-який момент їх можна перемістити, вони не завдадуть клопоту при переїзді чи ремонті. Недоліком є те, що такі печі займають дещо більше місця, ніж вбудовані.

Розташувати портативну піч можна будь-де – на поверхні столу, на полиці чи на стільці
Розташувати портативну піч можна будь-де – на поверхні столу, на полиці чи на стільці.
Обирайте вбудований тип, якщо бажаєте зекономити місце на кухні та зберегти єдиний стиль. Якщо ж Ви часто робите перестановки в приміщенні та не готові платити більше задля краси – обирайте окремо стоячі мікрохвильові печі.

Тип пристрою

 Другим критерієм при виборі стає тип печі. Розрізняють звичайні (соло) печі, печі з грилем, з конвекцією та печі з грилем та конвекцією разом.

Звичайні (соло) працюють лише за рахунок мікрохвиль. Їжа в таких пристроях готується швидко, не втрачаючи свій зовнішній вигляд. Прилади такого типу розраховані переважно на розморожування та підігрів продуктів. Їх перевагами є низька ціна та простота у використанні, недоліком – вузький діапазон можливостей.

Камера звичайної печі
Камера звичайної печі.

Камера звичайної печі

Sharp R222STWE
Піч типу соло Sharp R222STWE

Печі другого типу мають як мікрохвилі, так і гриль. Останній розташовується у верхній частині пристрою або може бути рухливим, завдяки чому його можна перемістити в будь-яку частину мікрохвильовки. Гриль працює за рахунок виділення тепла, яке підтримує температуру в камері на рівні 180°C. Прилади можуть мати крутів чи решітку, на які розкладають продукти. Такий вид пристроїв відмінно підсмажує м'ясо, птицю, рибу та готує різноманітні страви.

Гриль з решіткою в мікрохвильовці
Гриль з решіткою в мікрохвильовці
Zelmer ZMW3105B
Пристрій з грилем Zelmer ZMW3105B

Прилади з конвекцією обробляють продукти гарячим потоком повітря та рівномірно розподіляють температуру в камері завдяки циркуляції. Такий режим прискорює процес приготування їжі та зберігає в ній корисні елементи. Печі з конвекцією ідеально підходять для приготування каш, випічки та тушкування овочів. З таким пристроєм можна забути про нерівномірно просмажене м’ясо. Єдиним його недоліком є досить висока вартість.

Циркуляція повітря в пристрої
Циркуляція повітря в пристрої.
Whirlpool JQ 278 SL
Мікрохвильова піч Whirlpool JQ 278 SL з конвекцією.

Мікрохвильовки з грилем та конвекцією разом мають найширший діапазон можливостей - вони здатні підсмажити м'ясо та рибу, приготувати дієтичні страви та випічку за короткий проміжок часу. Гриль та конвекція у поєднанні дають змогу зберегти всі корисні елементи продуктів та створювати кулінарні шедеври. Проте такі моделі енергоємні, великогабаритні та важкі, вони обґрунтовано мають найвищу ціну серед усіх перерахованих типів.

Приклад техніки з обома функціями
Приклад техніки з обома функціями.
Щоб правильно обрати необхідний тип печі, варто зрозуміти, для чого вона Вам потрібна: для підігріву вже готових страв чи розморожування продуктів вистачить звичайної соло мікрохвильовки, для смаження м'яса чи риби підійде пристрій з грилем, а для приготування випічки, овочів чи гарнірів найкращою буде піч з конвекцією. Якщо ж Ви маєте великий бюджет та бажаєте насолодитись усіма перерахованими функціями в поєднанні – обирайте мікрохвильовку з грилем та конвекцією.

Вид грилю

Для тих, хто обрав піч з грилем, наступним кроком буде вибір різновиду даної технології – ТЕНовий чи кварцевий.

ТЕН (трубчастий електронагрівник) – це металева трубка з вбудованим нагрівальним елементом всередині. Пристрої можуть мати рухливий ТЕН, який можна переміщувати вручну для рівномірного нагріву та просмажування їжі. Такий елемент досить довго нагрівається, споживає велику кількість енергії та займає більше місця в камері, ніж кварцевий, проте мікрохвильовки з ТЕНом коштують набагато дешевше.

ТЕНова трубка в печі
ТЕНова трубка в печі.

Кварцевий елемент знаходиться в стелі пристрою, він прихований за металевою решіткою. Місця в камері лампа практично не займає. Перевагами такого виду є його економічність, швидкість в нагріванні, легкість в очищенні та більша потужність. Особливістю елементу є ефект «відкритого вогню», який надає стравам хрумкої скоринки. Його недоліком є висока ціна.

ТЕНова трубка в печі
Кварцевий елемент за решіткою в мікрохвильовці.

Наявність одного типу не виключає наявності іншого – популярними є пристрої з верхнім кварцевим та нижнім ТЕНовим або інфрачервоним грилем. Таке поєднання дасть змогу значно швидше готувати навіть найбільш екзотичні страви.

Що ж обрати – ТЕН чи кварц? За усіма показниками лідирує останній вид, проте він досить дорого коштує. Тому якщо Ви маєте невеликий бюджет та не потребуєте надшвидкого розігріву та високої потужності – обирайте ТЕНовий елемент. Якщо ж ви готові витратити кругленьку суму заради можливостей пристрою – купуйте піч з кварцевим елементом.

Управління піччю

Існує три типи управління мікрохвильовкою: механічний, кнопковий та сенсорний.

Механічний є найпростішим – він представлений двома поворотними перемикачами, які регулюють потужність, режим роботи та час приготування. Таке управління є досить довговічним та легким в ремонті, до того ж пристрої з ним коштують недорого. Недоліком типу є обмежений функціонал.

Кварцевий елемент за решіткою в мікрохвильовці
Кварцевий елемент за решіткою в мікрохвильовці.

Кнопкове управління дає ширший спектр можливостей – регулювання режиму, потужності, температури, часу та інше. Такі кнопки досить важко очистити від бруду, до того ж пристрої з ними коштують дорожче.

Samsung MS23H3115FK
Пристрій Samsung MS23H3115FK з кнопками та поворотним перемикачем.

Сенсорне управління відрізняється від кнопкового лише тим, що замість кнопок на панелі розташовані сенсори, які знаходяться під захисною плівкою. Прилади з ними мають ширший функціонал, їх легко очистити від бруду. Недоліком такого виду є висока ціна.

Samsung GE83X
Мікрохвильовка Samsung GE83X з сенсорами.
Якщо Ви маєте обмежений бюджет та не потребуєте великої кількості функцій – обирайте печі з механічним управлінням. Кнопковий тип підійде для тих, хто бажає насолодитись ширшим функціоналом за вищу ціну та готовий до постійного очищення мікрохвильовки. Сенсорне управління варто обрати тим, хто здатний витратити велику суму грошей задля комфорту та найбільшої кількості функцій.

Об'єм, потужність та внутрішнє покриття мікрохвильовки

Об'єм камери приладу різноманітний – від 15 до 40 літрів. Для приготування гарячих бутербродів та підігрівання їжі на 1-2 людей вистачить 15-20 літрів об'єму. Для сім'ї з 2-3 чоловік знадобиться пристрій місткістю 20-25 літрів, з 4-6 чоловік – від 30 літрів.

Чим більший об'єм мікрохвильовки, тим більший її розмір. Не забудьте врахувати кількість вільного місця в будинку, особливо якщо обираєте вбудовану піч.

Потужність НВЧ-випромінювання пристрою коливається в межах 700-1300 Вт. Саме цей діапазон є найвдалішим для використання у побуті. Чим більший показник, тим більша швидкість розморожування, підігріву та приготування їжі в печі.

Висока потужність може створити додаткове навантаження на мережу, тому при виборі врахуйте стан електропроводки житла.

Внутрішня частина камери може бути виготовлена з емалі, нержавіючої сталі та біокераміки. Перший матеріал є найдешевшим, його легко очищувати від бруду, проте він має низьку міцність. Другий краще витримує навантаження, є недорогим, проте складним в очищенні. Останній характеризується високою міцністю, довговічністю та легким очищенням, проте коштує таке задоволення досить дорого.

Об'єм пристрою обирайте з огляду на кількість чоловік в сім'ї: чим більша кількість – тим більша місткість. При виборі потужності врахуйте стан електропроводки, бажану швидкість роботи печі та наявний бюджет, адже потужні пристрої коштують дорожче. Вибір матеріалу покриття камери залежить від суми коштів, яку можете витратити – при низькому бюджеті обирайте легкоочищувану емаль чи міцну сталь, при високому – біокераміку.

Огляд виробників

Наостанок, порівнявши характеристики та обравши бажану модель, варто визначитись з виробником пристрою. Наразі найбільш поширеними є Panasonic, Samsung, Gorenje та Whirlpool.

Panasonic – це японська компанія, яка лідирує у виробництві інверторних мікрохвильових печей. Ця технологія зробила пристрій більш легким, меншим за розмірами та економічнішим. Розморожування продуктів в пристроях фірми проходить в двічі швидше, ніж в інших. Ціни на техніку різноманітні – від двох до двадцяти тисяч гривень.

Samsung GE83X
Мікрохвильовка Samsung GE83X з сенсорами.
Panasonic NN-SD38HSZPE
Panasonic NN-SD38HSZPE.

Фірма Samsung відома на ринку завдяки високоякісній побутовій техніці. Мікрохвильовки компанії мають велику кількість вбудованих програм з рецептами, вони автоматично підбирають режим та встановлюють таймер для кожної страви. Samsung надає гарантію 10 років на внутрішнє покриття пристрою, що говорить про високу якість матеріалів.

Samsung GE73M
Samsung GE73M.

Бренд Gorenje відомий завдяки вдалому співвідношенню «ціна-якість». Компанія надає широкий асортимент товару для будь-якого гаманця. Крім того, навіть дешеві моделі виготовляють якісно та сумлінно, не економлячи на споживачах. В більшості мікрохвильовок фірми встановлений кварцевий гриль, який займає мінімум місця в камері.

Gorenje MO25INB
Gorenje MO25INB.

Мікрохвильові печі Whirlpool є зручними, надійними, довговічними та економними в експлуатації. Вони оснащені автоматичними режимами розморозки та приготування їжі для спрощення роботи з ними та унікальною технологією 6th Sense («шосте відчуття»), яка підбирає режими залежно від вологості продуктів.

Whirlpool JQ 278 SL
Мікрохвильова піч Whirlpool JQ 278 SL.

Поради та рекомендації

Сподіваємося, дана стаття допоможе Вам краще орієнтуватись в характеристиках мікрохвильових печей та дасть змогу раціонально обрати необхідний пристрій. В інтернет-магазині ВДесятку Ви зможете застосувати фільтри для швидкого пошуку та зв'язатись з консультантами, які дадуть відповіді на поставлені запитання. Обирайте та купуйте у нас, зробіть свій вибір в Десятку!